standard-title Yurtdışı Numune Gönderimi

Yurtdışı Numune Gönderimi

Yurtdışı Numune Gönderi, içeriği evrak olmayan tüm yurt dışı paket gönderileriniz için yanınızda.

İçeriği evrak olmayan tüm yurt dışı paketlerinizin, İngilizce olarak hazırlanmış Proforma Fatura (Proforma Invoice) veya Ticari Fatura (Commercial Invoice) ile gönderilmesi gerekmektedir.

Servis özellikleri

     

Proforma veya Ticari fatura, ülke gümrüklerinde paketinizin içeriğini belirten belge niteliğindedir. Alıcı ülke girişinde doğabilecek olası gümrük vergilerinin, alıcıdan tahsil edilmek üzere, FedEx gümrük görevlisi tarafından ödenmesi ve paketin alıcı ülke gümrüğünden çekilmesi için Proforma veya Ticari fatura zorunlu evraklardır. FedEx, doğabilecek olası alıcı ülke gümrük masraflarını, paketiniz alıcı ülkeye ulaşmadan önce öngörememektedir.

 

Proforma veya Ticari faturalarınızı; Ticari Fatura Örneği sayfasından siparişleriniz sonrası otomatik olarak veya dilediğiniz zaman "Proforma fatura / Ticari fatura hazırlama aracı" yardımı ile, kolay ve hatasız bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Yardımcı olması için eksiksiz olarak hazırlanmış olan Proforma fatura / Ticari fatura örneğinide inceleyebilirsiniz.

 

İçeriği evrak olmayan kişisel paketleriniz ve numune gönderileriniz için üç (3) kopya Proforma Fatura (Proforma Invoice) hazırlanması gerekmektedir.

 

Proforma faturanızı, bütün bilgileri tam olacak şekilde eksiksiz olarak ve FedEx gönderi formunuz ile tam uyumlu hazırlamanızı önemle tavsiye ederiz.

Proforma veya Ticari faturalarınızı; FedEx gönderi formlarınıza ek olarak, FedEx kuryesine paketiniz ile birlikte teslim etmeniz gerekmektedir. Proforma veya Ticari faturanızın ekstra bir (1) kopyasını paketinizin içerisine yerleştirmenizi önemle tavsiye ederiz.

 

Daha fazla bilgi ve yardım almak için 0212 Müşteri Hizmetleri´ni arayabilirsiniz.

  • UPS
  • FIATA
  • IATA
  • TURKISH AIRLINES
  • FedEx